Futboll

Rikthimi me fitore i Vllaznisë në fushën e vet pas 4 vjet mungese

Rikthimi me fitore i Vllaznisë në fushën e vet pas 4 vjet mungese

Skuadra e Vllaznisë së Pozharanit I ka shkaktuar hymbjen e parë 2.Korrikut nga Prishtina me rezultat 1:0.Pozharanasit pas 6 vitesh sot luajtën para publikut të tyre në fyshën e re ndihmese e cila u përurua sot.
Me këtë fitore pozharanasit me të drejtë tani paraqitën kanidaturën e vet për kthim në Supërligë .Golin e vetëm për Vllazninë e shenoi në minutën e 56 Veton Shabani,
Ndërkohë që Futbollistët e Vllaznisë tregun një lojë shumë të mirë dhe edhe përkundër disa rasteve të mira që patën vetëm një herë tundën rrjeten e skudrës mysafire e cila është lidere e ligës së parë grupi B me 15 pikë e ndhekur nga Vllazia me 13 pikë.Skudra lidere e Ligës së Parë Grupi B të Kosovës 2 Korriku është mposhtur për herë të parë këtë stinor.

Prishtinasit janë mposhtur në Pozharan sot, ku Vllaznia në ditën që iu rikthye stadiumit ndihmës të vetë, ku punohej deri sot, ka marrë fitore të rëndësishme me rezultat minimal 1-0/
Kjo ka qenë fitorja e tretë e Vllaznisë këtë stinor në ligë, derisa ekipi ka katër barazime e një humbje .

Në anën tjetër, 2 Korriku që deri tash nuk dinte për humbje, pas tetë xhirosh ka pësuar për herë të parë me golin e pësuar në pjesë të dytë të ndeshjes, pasi që pjesa e parë përfundoi pa gola.

Ndërkohë që skuadra tjeter Vitia, ka pesuar edhe humbjen e 6 radhazi duke u mposhtuar si mysafire nga “Ramiz Sadiku” nw Prishtinw me rezultat 2:1 dhe ka tubuar vetëm 4 pikë dhe është ngjitur në fundin e tabelës së klasifikimit
Aziz Zuka

You Might Also Like