Futboll

SC Gjilani mposhti FC Dritën te grupomoshat U21

SC Gjilani mposhti FC Dritën te grupomoshat U21

Këtë të mërkurë është luajtur kryendeshja e rivalëve vendorë FC Drita dhe SC Gjilani, por te grupmoshat U21.

Pas një ndeshje tejet interesante ndeshja ka përfunduar me rezultat 1:2 në të mirë të SC Gjilanit.

Ndeshja është luajtur te Stadiumi Ndihmës i Dritës, që është me bari sintetik.

Në faqen zyrtare të SC Gjilani është publikuar:

FT: FC Drita 1-2 SC Gjilani

Erblin Sokoli (o.g.) 34′

Blend Krasniqi 38′

Odi Mehmeti 71′

Bon Voyage | Superliga U21

You Might Also Like