Futboll

Sermaxhaj: Gjilani dominoi lojën, ne shfrytëzuam rastet

 

Sami Sermaxhaj, trajner i Ballkanit është ndarë i kënaqur me lojë dhe me rezultat, pas ndeshjes që ekipi i tij, KF Ballkani e ka fituar ndaj Gjilanit vendas.

“Suksesi u takon lojtarëve të mi, ngase gjetëm një mirëkuptim në detyrat taktike. Në i dijmë forcat tona dhe ato të kundërshtarit, andaj bëmë një mënyrë të lojës e cila rezultoi të jetë efektive. Gjilani e dominoi lojën e raste konkrete patëm ne”. ka thënë Sami Sermaxhaj, kryetrajner i Ballkanit.

You Might Also Like