Futboll

Besnik Kollari ka deshirë që Vllaznia në barazh ta mund Ferizajn!

Pak kush mund ta dijë se njëri nga emrit më të mëdhenj që ka luajtur për Vllazninë e Pozharanit, është Besnik Kollari. Ishte lojtari I talentuar I Kosovës sw Vushtrisë një kohë edhe I Prishtinës, por që karieren e kishte vazhduar ndër të pakët futbollist nga Kosova edhe në Slloveni tek KF Maribori .

Ish-mesfushori i mirënjohur, që karrierë kishte bërë jashtë vendit, ka luajtur edhe për Vllazninë e Pozharanit, para luftws nw Kosovw dhe atë në kampionatin 1996/97 atwherë kur futbolli I Kosovës definitivishtë që nga viti 1990 ishte ndarë nga ai I ish Jugosllavisë dhe në Kosovë luhej futboll I mvehtësishëm.Ishte anwtarw e Ligs sw parw tw Kosovws .

Vllaznia e Pozharanit që tani po synon që për herë të parë në histori të inkuadrohet në Superligë.

Ata do të takohen me Ferizajn, në finalen e barazhit. Duke u prononcuar lidhur me këtë takim Kollari është shprehë “ Unë kam luajtur për Vllazninë e Pozharanit, në kohrat e vështira për sportin përkatësisht futbollin e Kosovës që ishte I përndjekur nga pushteti serbe dhe nuk lejonin të luanim dhe kam dëshirë që ata të fitojnë ndeshjen me Ferizajn dhe të inkuadrohen në Superligë. Vllaznia është skuadër simpatike dhe e tërë qytezaa e Pozharanit I madhe e ivogël jetojnë për këtë klub. Janë mikpritës dhe këtë mund ta konfirmojnë

edhe ata të cilët luajnë tani për Vllazninë” ka thënë Besnik Kollari. .Kollari këtë dëshirë e shprehu edhe në emisionin “Arena” në Tribuna Channel.

Besnik Kollari, momentalisht është trajner i Kosovës U-17 ku me ardhëmrinë e futbollit të Republikës po arrinë rezultate të mëdha. E takimi I barazhit në mes të Vllaznisë dhe Ferizajt do të luhet më 3 ose 4 qershor.Aziz Zuka

You Might Also Like