Sportet me dorë

Bindshëm në finalen e parë

Ka nisur seria e finaleve të “Play-off”, ku do të përcaktohet kampioni i Kosovës ndër femra në volejboll. KV Drita e ka nisur bindshëm serinë finale, duke ngadhënjyer me rezultat bindës 3:0 ndaj M-Technologie nga Prishtina.

Set i parë ka qenë bindës për vashat gjilanase, që e përmbyllën këtë set me rezultat 25:7. Përbërja e Dritës prej dy motrave Prenga, amerikanes Gardner, Shabanit, Hysenit, Jahës, Mehmetit dhe lojtareve zëvendësuese ishte e pandalshme në secilin element të lojës, në sulm, bllok, shërbim, pranim e lojë në fushë, gjë e cila i hutoi prishtinaset që në përbërjen e tyre kishin edhe dy lojtare braziliane.

Në setin e dytë mysafiret ishin më të vëmendshme dhe arritën që të marrin 20 pikë, kurse forca e Dritës u dëshmua në setin e tretë që njëkohësisht edhe i fundit e ku u angazhuan edhe lojtare, të cilat më pak ishin inkuadruar në lojë e të cilat arritën që të mbledhin 25 pikë, ndërkohë që mysafiret u ndalën në 14 pikë.

Me këtë fitore, ekipi që drejtohet nga Lorik Ilazi dhe Valon Murseli nis serinë e fitoreve me 1:0, kurse ndeshja e radhës do të luhet në Prishtinë.

 

Drita – M-Technologie 3:0 (25:7, 25:20, 25:14)

You Might Also Like