Futboll

Drita, hap fals në luftën për titull

Ballkani – Drita 2-0

⏳ Mbyllet ndeshja!

➕3⃣ minuta shtesë!

⚽ 82′ Goool… Edvin Kuç (Ball) realizon pas një super goditje nga largësia për 2-0.

♻78′ Zëvendësim te Ballkani: Ramiz Bytyqi inkuadrohet në vend të Liridon Fetahajt.

♻ 78′ Zëvendësim te Drita: Izair Emini inkuadrohet në vend të Betim Haxhimuës.

⚽ 75′ Goool… Blend Baftiu (Ball) ka përfituar nga një top i kthyer në zonë dhe ka realizuar për 1-0.

♻ 70′ Zëvendësim te Ballkani: Ermal Krasniqi inkuadrohet në vend të Arbër Hoxhës.

⏱ 65′ Blendi Baftiu (Ball) gjuan bukur, por pingulja i mohon golin.

♻ 62′ Zëvendësim te Drita: Astrit Fazliu inkuadrohet në vend të Bujar Shabanit.

♻ 58′ Zëvendësim te Ballkani: Mirlind Daku inkuadrohet në vend të Artur Maganit.

⏱ 57′ Faton Maloku (Dri) intervenon në dy kohë, duke pritur goditjet e Artur Maganit dhe Blendi Baftiut.

⏱ 57′ Arbër Hoxha (Ball) godet traversën.

⏱ 50′ Betim Haxhimusa (Dri) gjendet në rast i mirë për shënim, por jashtë portës.

⏱ Starton pjesa e dytë!

⌛ Mbyllet pjesa e parë!

➕3⃣ minuta shtesë!

⚠ 32′ Kastriot Rexha (Dri) ndëshkohet me karton të verdhë!

⏱ 21′ Blend Baftiu (Ball) godet traversën nga afërsia.

⏱ 18′ Liridon Fetahaj (Ball) gjuan mbi portë.

⏱ 16′ Liridon Leci (Dri) godet shtyllën, rast fantastik për Dritëm

⏱ 10′ Betim Haxhimusa (Dri) bën kërcënimin e parë serioz, por topi shkon pranë portës.

⏱ Starton ndeshja!

? Formacionet zyrtare:

? Ballkani: Ruxhi, Berisha, Prekazi, Krasniqi, Potoku, Kuç, Rr.Gashi, Baftiu, Hoxha, Fetahaj, Magani. ?‍? Kryetrajner: Ismet Munishi

? Drita: Maloku, Gërbeshi, Cuculi, Limani, Leci, Namani, Bu.Shabani, Vucaj, Haxhimusa, Xh.Shabani, Rexha. ?‍? Kryetrajner: Ardian Nuhiu

? Gjyqtarë: Selim Isufi,  Edmond Zeqiri, Fatmir Sekiraqa, Arben Halilaj

? Stadiumi: “I qytetit” – Suharekë

You Might Also Like