Futboll

Vendosi pjesa e parë

Gjilani – Feronikeli 2-1

⏳ Mbyllet ndeshja!

⏱ 90+6′ Mendurim Hoti (Ball) gjuan nga ndërprerja, por topi ndalet në murin mbrojtës.

⚠ 90+4′ Edison Kqiku (Gjil) ndëshkohet me karton të verdhë!

♻ 90+2′ Zëvendësim te Gjilani: Keita Razak inkuadrohet në vend të Gerhard Prognit.

➕6⃣ minuta shtesë!

♻ 87′ Zëvendësim te Feronikeli: Medjon Hoxha inkuadrohet në vend të Princ Baldes.

♻ 82′ Zëvendësim te Gjilani: Edison Kqiku inkuadrohet në vend të Erlis Frashërit.

♻ 80′ Zëvendësim te Feronikeli: Nicholas Andrews inkuadrohet në vend të Mevlan Zekës.

⏱ 75′ Astrit Thaqi (Fer) gjuan me volej, por pret për mrekulli ‘gardiani’ Kenan Haxhihamza.

⏱ 65′ Harmon Gbowea (Fer) gjuan nga distanca, por topi shkon pranë portës.

⚽❌ 50′ Tomislav Busiç (Gjil) gjuan dhe pret Florian Smakiqi.

⏱ 50′ Sebino Plaku (Gjil) harkon brenda zonës, por Ilir Berisha devijon topin dhe sipas gjyqtarit kryesor Fatmir Tahiri e ka bërë me dorë dhe është penalti për skuadrën vendase.

⏱ 48′ Gerhard Progni (Gjil) gjuan drejt portës, por pret ‘gardiani’ Florian Smakiqi.

⏱ Starton pjesa e dytë!

⌛ Mbyllet pjesa e parë!

➕1⃣ minutë shtesë!

⚽ 38′ Goool… Albert Dabiqaj (Fer) ka realizuar me kokë pas harkimit të Përparim Islamit, 2-1.

⏱ 34′ Gerhard Progni (Gjil) gjuan pothuajse nga gjysma e fushës, por pret këtë herë Florian Smakiqi.

⏱ 20′ Ilir Berisha (Fer) gjuan me kokë, por pret ‘gardiani’ Kenan Haxhihamza.

⚽ 12′ Goool… Fiton Hajdari (Gjil) gjendet bukur brenda zonës dhe realizon sërish për rezultatin 2-0.

⚽ 09′ Goool… Fiton Hajdari (Gjil) pasi kalon bukur Përparim Islamin brenda zonës gjuan bukur dhe realizon për 1-0.

⏱ Starton ndeshja!

? Shiu i madh që ka rënë gjatë ditës në Gjilan i ka vështirësuar kushtet për lojë.

? Formacionet zyrtare:

? Gjilani: Haxhihamza, Kastrati, Veliu, Frashëri, Ferreira, Useini, Jonuzi, Plaku, Hajdari, Progni, Busiç. ?‍? Kryetrajner: Gentjan Mezani

? Feronikeli: Smakiqi, Berisha, Thaqi, Balde, Islami, Hoxha, Dabiqaj, Bojku, Hoti, Da Silva, Zeka. ?‍? Ushtrues detyre: Faruk Elshani

? Gjyqtarë: Fatmir Tahiri, Erduan Baliqi, Bekim Rama, Burim Jahmurataj

? Stadiumi: “I qytetit” – Gjilan

You Might Also Like