Futboll

Gjilani i del para Fushë Kosovës me këta lojtarë

Gjilani përballet me Fushë Kosovën në kuadër të xhiros së 10-të në Albi Mall Superligë.

Dy skuadrat janë takuar së fundmi me ndeshjen e mbetur nga xhiro e parë, ku ishin ‘Pampurat’ ata që fituan.

Tani gjilanasit kërkojnë hakmarrje dhe synojnë që t’i ndalin tre pikët në shtëpinë e tyre.

Në anën tjetër mysafirët synojnë që të marrin rezultat pozitiv nga udhëtimi në Gjilan.

Formacioni zyrtar i Gjilanit

Gjilani: Halimi, Kqiku, Bejtullai, Bajrami, Ismajli, Acka, Heric, Shabani, Bilalli, Ilev, Basa.

You Might Also Like