Futboll

Mezani: Morëm trepikësh shumë të mirë

Gjilani fitoi ndaj Fushë Kosovës të shtunën 1:0, por ata do të dëshironin më shumë gola dhe jo vetëm një. Kështu ka thënë trajneri i Gjilanit, Gentjan Mezani, pas ndeshjes.

“E dinim që do të ishte ndeshje e vështirë. Kishim pak hapësira, ashtu ndodhi në të dyja pjesët. Kanë sakrifikuar disa lojtarë sepse ka nisur të shfaqet ajo lodhja shkaku i moskryerjes së fazës përgatitore. Padiskutim, ata janë për t’u falënderuar. Kemi marrë trepikësh shumë të mirë me një skuadër që i ka vënë të gjitha skuadrat në vështirësi. U munduam të luanim përtokë dhe doli më mirë. Sidoqoftë, do të doja që të kishim shënuar më shumë gola jo vetëm një”, theksoi Mezani për “ArtMotion” pas ndeshjes.

You Might Also Like