Futboll

Gjilani pret Prishtinën, ndeshja zhvillohet këtë ditë

 

Gjilani kohëve të fundit të thuash ia ka marrë primatin dhe e ka mundur në dy ndeshje 2:1 në Gjilan dhe 2:0 në Prishtinë.

Ndeshja e radhës do të zhvillohet në Gjilan, këtë të mërkurë, por pa praninë e shikueseve.

Gjilani hynë në këtë ndeshje pas disa humbjeve radhazi, gjë që bëri të largohet kryetrajneri Gentjan Mezani, por as Prishtina nuk po tregon formë të mirë.

Derisa Gjilanit i duhet fitorja për t’u rikthyer edhe Prishtina i ka llogaritë e veta, andaj në faqen e tyre kanë shkruar:

“Prishtina të mërkurën duhet të dëshmojë që është skuadër më e mirë

Gjilani dhe Prishtina do të ndeshen në kuadër të javës së 17-të. Përndryshe skuadra e Gjilanit është skuadra e fundit që e ka mposhtur Prishtinën në “Fadil Vokrri” në 18 ndeshjet e fundit të zhvilluara në shtëpinë e bardhekaltërve. Po ashtu është skuadra e vetme që ka mposhtur Prishtinën në dy përballjet e fundit”, thuhet në postimin e FC Prishtinës.

Prishtina pas javës së 16-të gjendet në pozitën e tretë me 25 pikë, 11 më pak se Drita e cila ndodhet në vendin e parë. Ndërsa, Gjilani në pozitën e katërt me 23 pikë të grumbulluara.

You Might Also Like