Futboll

Jamal Arago nga FC Drita kalon në Azerbaixhan

Postim i FC Drita
 
Ju njoftojmë se DRITA ka përfunduar bashkëpunimin me mbrojtësin, Jamal Arago.
Pas paraqitjeve të mira në garat evropiane, Arago ra në sy të klubeve të huaja dhe karrierën do ta vazhdojë në Azerbejgjan.
DRITA kishte kontratë me të edhe për një vit, por klubi vendosi të mos e pengoj lëvizjen e tij, për të realizuar hapin e madh në karrierën e tij për të cilin çdo futbollist punon.
Marrëveshja me ne ka përfunduar me pajtimin e të dyja palëve, ndërsa Arago tashmë është përshendetur me futbollistët dhe klubin.
Klubi DRITA e falënderon per bashkëpunimin, duke i dëshiruar suksese të mëtejme.
 
 

You Might Also Like