Futboll

Ka ndërruar jetë Shukri Sylejmani

Nga një sulm kardiak në orët e hershme të mëngjesit të kësaj të mërkure ka ndërruar jetë ish-presidenti i KF Gjilani Shukri Sylejmani. Njoftimi është bërë i ditur nga familjarë të të ndjerit.

Në të thuhet:

•Njoftim mortor!

•Të Allahut jemi dhe te Ai do të kthehemi•

Njoftojmë familjarët, miqtë dhe dashamirët, se ka ndërruar jetë më i dashuri i ynë, Shukri SYLEJMANI.

Varrimi i të ndjerit bëhet pas namazit të drekës në varrezat e qytetit në Gjilan (13:00).

Ju apelojmë të gjithë atyre që marrin rrugë në ceremoni të jenë të jenë të pajisura me masa mbrojtëse dhe të kenë kujdes për shkak të pandemisë.

Qoftë në mëshirën e Zotit, Allahu e bëft nga banoret e xhenetit.

Me rrespekt, familja SYLEJMANI!

You Might Also Like