Futboll

Këta janë kampionët vjeshtorë për grupmoshat U13 në LRFGJ

Ka përfunduar  sezoni vjeshtore e Edicionit 2023/2024 të Lidhjes Rajonale e Futbollit të Gjilanit, në Grupin A dhe atë B.

Kështu në Grupin A, pas tëtë xhirove të zhvilluara, tabelës i prinë Drita, e cila ka shënuar tetë fitore me një goldallim 40:4. Ajo pasohet nga Galaksia që ka tubuar 14 pikë, derisa e treta është Arbëria me 13 pikë.

Në Grupin B vendin e parë mbanë SC Gjilani, ekip ky që në tetë ndeshje ka shënuar tetë fitore me një goldallim prej 37:9. Vendin e dytë e arriti Studenti me 18 pikë, derisa e treta ishte Shkëndija me 16 pikë./kryelajmi.com/.

You Might Also Like