Futboll

Këto janë 16 ekipet që shkuan tutje në Champions League

Pas ndeshjeve të ksaj të mërkureje dihen ekipet që janë kualifikuar në garat e mëtejme në Champions League.

Kështu si ekipe në vend të parë janë kualifikuar: Bajerni, Arsenali, Real Madridi, Real Sosijedadi, Atletiko Madridi, Borusija Dortmundi, Manqester Siti dhe Barselona.

Në vend të dytë për në Ligën e Kampionëve u kualifikuan: Kopenhaga, PSV-ja, Napoli, Interi, Lacio, Pari Sen Zhermeni, Lajpcigu dhe Porto./kryelajmi.com/.

You Might Also Like