Futboll

Kika barazon, Vllaznia humb

Kika barazon, Vllaznia humb

Në Ligën e Parë të Kosovës është zhvilluar xhiroja e katërmbëdhjetë në të cilën të dy ekipet nga Anamorava, Kika e Hogoshtit dhe Vllaznia e Pozharanit kanë luajtur si mysafire.

Kika ka patur një udhëtim të vështirë në Prishtinë, ku është ballafaquar me Flamurtarin, ndeshje kjo që ka përfunduar me rezultat të barabartë 0:0.

Në ndeshjen tjetër, Vllaznia ka qenë mysafire e Arbërisë nga Dobraja dhe është mundur me rezultat 2:0.

Pas xhiros së katërmbëdhjetë në Ligën e Parë B, tabela ka këtë pamje:

 

You Might Also Like