Futboll

Leotrim Kryeziu prezantohet te Lugano

Talenti kosovar, Leotrim Kryeziu është prezantuar te skuadra e njohur zvicerane, FC Lugano, shkruan futbollikosovar.com.

‘Leo’ që ishte pjesë e Dritës dhe njëkohësisht pjesë e Kosovës U19, duke shënuar edhe 5 gola. Ai bëhet nga futbollistët e paktë që transferohet nga Superliga e Kosovës në Superligën e Zvicrës.

Kryeziu ka nënshkruar kontrat deri më 30.06.2022 për skuadrën e Luganos.

You Might Also Like