Futboll

Liga e parë: Barazon Dardana, humb Vitia

Kanë përfunduar pesë ndeshjet e para të javës së dhjetë në Ligën e Parë, të cilat u zhvilluan këtë të mërkurë.

Dy kryesuesit, Liria dhe Besa janë ndalur në këtë xhiro, teksa kanë barazuar me oponentët e tyre, Drenasin, rrespektivisht Arbërinë.

Me barazim përfundoi edhe dueli Vëllaznimi – Daradana, ndërkohë fitore të rëndësishme shënoi Istogu në duel me Vitinë.

Këto janë rezultatet e ditës së mërkurë në Ligën e Parë:

Drenasi – Besa 1-1
Istogu – Vitia 1-0
Liria – Arbëria 0-0
Ramiz Sadiku – 2 Korriku 2-1
Vëllaznimi – Dardana 1-1

You Might Also Like