Gjilan

Ndërroi jetë profesoresha Merrushe Haziri Ibrahimi

Pas një sëmundje të gjatë e të rëndë ndërron jetë profesoresha e Gjuhës Shqipe në moshen 60 vjeçare Merrushe Haziri – Ibrahimi.

Profesoresha Merrushe punoi për shumë vite në shkollen fillore “Thimi Mitko”, ajo ishte në mesin e mësimdhënësve më të dalluara në Gjilan dhe jo vetëm.

Varrimi i së ndjerës do të bëhet sot me IKINDI (Ora 14:00) në varrezat e qytetit në Gjilan.

Ngushëllime familjes Haziri dhe Ibrahimi!

You Might Also Like