Sportet luftarake

Altin Zogaj nuk di për humbje, mposhti boksierin nga Armenia me nënshtetësi gjermane Armenak Hovhannisyan

Boksieri Altin Zogaj në Wangan të Gjermanisë në një ndeshje tejet të fortë ka arritur ta mposhtë boksierin nga Armenia, i cili është me nënshtetësi gjermane Armenak Hovhannisyan në një meç, i cili zgjati 10 raunde në kategorinë gjysmë të rëndë. Zogaj gjatë tërë ballafaqimit ishte më i mirë se kundërshtari i tij, duke triumfuar me vendimin unanim të gjyqtarëve. Për boksierin Zogaj, i cili është me prejardhje nga Drenasi, por jeton në Gjermani kjo është fitorja e 11 në boksin profesionist po aq meqe të zhvilluara.

 

 I emocionuar për fitoren e Altin Zogaj afaristi i mirënjohur nga Gjilani Ilmi Mustafa, i cili nga afër ka përcjellë këtë ndeshje të boksit ka mbetur i kënaqur me përformancën e tij. “Jam shumë krenarë që boksieri Zogaj na bëri krenarë me këtë fitore spektakolare, Zogaj çdo ditë e më shumë po tregon se është një talent i madh i boksit dhe ne gjithmonë me kolegët e mi do ta mbështesim drejt synimeve të fitoreve urime kjo fitore shoku jonë” ka bërë të ditur afaristi i mirënjohur Ilmi Mustafa, i cili jeton e vepron në shtetin e Gjermanisë.

You Might Also Like