Futboll

Drita arriti finalen

Drita ka tejkaluar kundërshtarin e parë në gjysmëfinalen e fazës parakualifikuese, derisa ka triumfuar përballë Inter d’Escaldes nga Andorra me rezultat 2:1.

Xhevdet Shabani në minutën e 22-të dhe Hamdi Namani në minutën e dytë shtesë të pjesës së parë realizuan dy super gola për të qenë vendimtar kështu në triumfin e kampionëve të Kosovës.

Ndërkohë për ekipin nga Andorra realizoi Emili Garcia në minutën e 29-të të ndeshjes.

Drita do të takohet në finalen e këtij rundi me kampioni i Irlandës së Veriut, Linfield.

 

You Might Also Like