Futboll

Drita i shkon Prishtinës nën dritën e reflektorëve

Dueli derbi i javës së njëmbëdhjetë në Superligën e Kosovës në futboll ndërmjet Prishtinës dhe Dritës luhet të enjten me fillim nga ora 18:00, raporton Gazeta SHESHI.

Në fakt xhiroja e njëmbëdhjetë e cila është edhe e fundit për fazën e parë kampionale nis të marten me duelin Vushtrria – Feronikeli.

Të mërkurën zhvillohen tri duele të tjera, ndërkohë të enjten dy të fundit e xhiros.

Orari i javës së 11-të në Superligë:

E marte 22 tetor

Vushtrria-Feronikeli 14:00

E mërkurë 23 tetor

Trepca 89-Ferizaj 14:00

Gjilani-Llapi 14:00

Drenica-Dukagjini 14:00

E enjte 24 tetor

Ballkani –Flamurtari 14:00

Prishtina –Drita 18:00

You Might Also Like