Drita u rikthehet fitoreve

DRITA – FERONIKELI 3-1

– Mbyllet ndeshja!

+4 minuta shtesë!

84′ GOL! Marko Simonovski (Fer) gjuan me kokë dhe realizon brenda zonës për ta ngushtuar rezultatin, 3-1.

73′ GOL! Xhevdet Shabani (Dri) depërton bukur para Argjend Malajt dhe realizon golin e tretë për vendasit, 3-0.

60′ Xhevdet Shabani (Dri) godet vetëm rrjetën e jashtme!

49′ GOL! Astrit Fazliu (Dri) përfiton nga një gabim katastrofal i ‘gardiani’ Florian Smakiqi dhe realizon brenda zonës për rezultatin 2-0.

– Starton pjesa e dytë!

– Mbyllet pjesa e parë!

+3 minuta shtesë!

26′ Festim Alidema (Dri) godet traversën nga penaltia.

25′ Astrit Fazliu (Dri) ndalet brenda zonës nga ‘gardiani’ Florian Smakiqi, teksa gjyqtari kryesor Alban Shala akordon sërish penalti për Dritën.

17′ GOL! Festim Alidema (Dri) realizon nga penaltia për t’i kaluar vendasit në epërsi, 1-0.

16′ Klodian Duro, kryetrajner i Feronikelit ndëshkohet me karton të verdhë për shkak të protestave.

16′ Astrit Thaqi (Fer) ndëshkohet me kartont të verdhë për shkak të protestave.

15′ Astrit Fazliu (Dri) ndalet brenda zonës nga Argjend Malaj dhe gjyqtari kryesor Alban Shala akordon penalti për skuadrën vendase.

12′ Festim Alidema (Dri) gjuan nga afërsia, por vetëm jashtë portës.

05′ Adem Maliqi (Fer) shpëton gol të sigurtë, pasi që i vetëm me ‘gardianin’ Faton Maloku nuk arrinë të gjuaj, pasi që goditjen e tij e bllokon Erjon Vucaj.