Futboll

Gjilani humb me përmbysje

TREPÇA ’89 – GJILANI 2-1

– Mbyllet ndeshja!

76’ Muharrem Jashari (T’89) gjendet për mrekulli në zonë, gjuan fuqishëm, por pret ‘gardiani’ Shkëlzen Ruçi.

68′ GOL! Arbnor Muja (T’89) arrinë ta parabolojë ‘gardianin’ Shkëlzen Ruçi dhe realizon për t’i kaluar vendasit në epërsi, 2-1.

58’ Arbnor Muja (T’89) shpërdoron rast të 100% për ta kaluar skuadrën e tij në epërsi.

56′ GOL! Arbnor Muja (T’89) gjuan brenda zonës dhe realizon për ta barazuar rezultatin, 1-1.

52’ Mohamed Darwish (T’ 89) godet fuqishëm, shtylla ‘aleati’ kryesor i Ruçit këtë herë.

49’ Arbër Çyrbja (Gjil) gjuan nga distanca, por punë e lehtë për portierin e 89-shit.

– Starton pjesa e dytë!

– Mbyllet pjesa e parë!

30’ Trepça ’89 po tenton ta barazoj rezultatin, por pa sukses deri më tani.

18′ GOL! Shend Kelmendi (Gjil) provon goditjen nga largësia dhe realizon një super gol për t’i kauar miqtë në epërsi, 0-1.

14’ Arbnor Muja (T’89) gjuan fuqishëm me të majtën, Shkëlzen Ruçi e shpëton Gjilanin

08’ Mohamed Darwish (T’89) gjuan për mrekulli me kokë, por nuk arrin të realizoi.

03’ Muharrem Jashari (T’89) godet fuqishëm nga goditja e lirë, por centimetrat e shpëtojnë ‘gardianin’ Shkëlzen Ruçi.

– Starton ndeshja!

Formacionet zyrtare:

Trepça ’89: Tofilovski, Pllana, Berisha, Carbonieri, Dedia, Jashari, Nimani, Darwish, Muja, Shala, Chivaviro. Kryetrajner: Shpëtim Idrizi

Gjilani: Ruçi, Rapa, Halili, Cyrbja, Hila, Dautaj, Dallku, Kqiku, Sorsa, Useini, Kelmendi. Kryetrajner: Ismet Munishi

Gjyqtarë: Besfort Kasumi, Edmond Zeqiri, Visar Kelmendi, Burim Jahmurataj

Stadiumi: “Riza Lushta”, Mitrovicë

You Might Also Like