Futboll

Gornik Zabrze kërkon Arbnor Mujën, Drita i kërkon 650 mijë euro

Pasi shkëlqeu me Dritën në garat ndërkombëtare, Arbnor Muja, ka rënë në sy të shumë skuadrave evropiane.

E njëra nga to, edhe ka shfaqur interesim konkret për futbollistin 22-vjeçar.

Është Gornik Zabrze nga Superliga e Polonisë, e cila i ka dërguar shkresë zyrtare Dritës, për ta transferuar Mujën, dhe redaksia e sportit në “RTV Dukagjini” ka raportuar për dokumentin e ardhur në zyret e skuadrës.

 

Megjithatë, kundëpërgjigja e Dritës, nuk ishte ajo se cfarë prisnin polakët. Gjilanasit, kërkuan plot 650 mijë euro për ta shkëputur kontratën me Mujën e po ashtu 20% nga transferi që mund ta kryejë futbollisti në të ardhmen.

Negociatat mes klubeve janë duke vazhduar dhe Muja mund ta bëj hapin e madh në karrierë duke u transferuar në Poloni.

You Might Also Like