Futboll

Humbin Vllaznia e Dardana

Mbyllen tri ndeshjet e ditës së diel në kuadër të javës së dytë në Ligën e Parë, por sipari pritet të mbyllet të mërkurën, me ç’rast ka për tu zhvilluar edhe dueli i fundit i kësaj xhiroje ndërmjet Trepçës dhe Ulpianës, raporton Gazetasheshi.com.

Në bazë të ndeshjeve të zhvilluara, renditja tabelare dominohet nga skuadrat e Dukagjinit që kryesojnë kampionatin të vetme e pikë të plota.

Në këtë fillim kampionati zhgënjen Vëllaznimi që nuk merr më shumë se dy barazime nga dy ndeshjet e para.

Më poshtë i gjeni rezultatet e kompletuara nga ndeshjet e javës së dytë, si dhe renditjen tabelare.

Rezultatet e javës së dytë:

Renditja tabelare pas javës së dytë:

You Might Also Like