Futboll

Ja kush do t’a ndajë drejtësinë në ndeshjen Gjilani – Drita

Janë deleguar gjyqtarët për ndeshjet e javës së 33-të në Superligën e Kosovës, që do të zhvillohen në këtë mesjavë, shkruan Gazetasheshi.com.

Bilbili për ndeshjen kryesore ndërmjet Gjilanit dhe Dritës, i është besuar gjyqtarit Shpëtim Murtezi, me asistentët Fatlum Jashari dhe Hekuran Osmani. Ndërsa gjyqtari i katërt i këtij takimi do të jetë Valbon Hoxha.

Ndërsa në ndeshjen që do të luftohet për mbijtesë në elitë ndërmjet Feronikelit dhe Trepçës ’89, gjyqtar është caktuar Dardan Çaka, me asistentët Fatlum Berisha dhe Bujar Selimaj, kurse i katërti do të jetë Alban Shala.

Me poshtë delegimet e gjyqtarëve për javën e 33-të:

/GazetaSheshi/

You Might Also Like