Gjilan

Ka ndërruar jetë afaristi i njohur gjilanas, Selver Qerimi

Ka ndërruar jetë afaristi i njohur gjilanas, Selver Qerimi. Njoftimin për vdekjen e tij e kanë dhënë familjarë të të ndjerit. Selver Qerimi kishte studiuar në Universitetin e Prishtinës – Fakulteti Jurdik dhe më pas për një kohë të gjatë ai ishte president në NTSH “Nderimi” në Gjilan.

Nexhmedin Ymeri, gazetar i njohur gjilanas dhe i afërm i të ndjerit, në faqen e tij në facebook ka shkruar:

Para pak çastesh më erdhi një lajm i trishtë! Pas një sëmundje të rëndë, ndërroj jetë miku im (vëllai i gruas), Selver Qerimi!

Ngushëllime familjes dhe miqve!

Pusho në paqe, miku im i mirë, Selver!

Kryelajmi.com

You Might Also Like