Gjilan

Ka ndërruar jetë Sejdulla Kadriu, veprimtar politik dhe punëtor shumëvjeçar në arsim

Ka ndërruar jetë Sejdulla Kadriu, veprimtar politik nga Lugina e Preshevës dhe punëtor shumëvjeçar në arsimin gjilanas, shkruan kryelajmi.com. Lajmin e hidhur e kanë bërë të ditur familjarë të të ndjerit, të cilët kanë shkruar:

Të nderuar miq dhe familjarë,

Me dhimbje të thellë ju njoftojmë,se babai ynë i dashur Sejdulla Kadriu ka ndërruar jetë. Ky është një moment i trishtë për Ne dhe familjen tonë.

Varrimi bëhet me datën 06.09.2023
(E mërkurë) me Drekë në Varrezat e Gjilanit
Me Rrespekt Familja Kadriu!

Kryelajmi.com

You Might Also Like