Futboll

Këto janë çiftet gjysmëfinale në Kupën e Botës 2022

Në ndeshjet gjysmëfinale në kuadër të Kupës së Botës  2022 në futboll do të përballen Argjentina – Kroacia dhe Maroku – Franca. Të martën me fillim nga ora 20:00 Kroacia do të përballet me Argjentinën në gjysmëfinalen e parë të Botërorit.

Një ditë më vonë, po ashtu nga ora 20:00, Franca do të përballet me befasinë e këtij Botërori, Marokun.

 

You Might Also Like