Futboll

Kushtrim Shabani vazhdon kontratën me SC Gjilanin

Sport Club Gjilani komunikon rinovimin e kontratës me futbollistin Kushtrim Shabani.

Klubi dhe lojtari janë dakorduar për të zgjatur mardhëniet kontraktuale deri në verën e vitit 2026.

Shabani ishte emëruar kapiten i dytë i ekipit në sezonin e shkuar, teksa pati paraqitje tejet pozitive dhe impakt në rezultatet të cilat i arriti skuadra.

Mesfushori, i cili ishte një njohje e vjetër për klubin regjistroi plot tetë gola dhe asistoi në pesë të tjerë për të qenë vendimtar në shumë prej dueleve.

Marrëveshjen me Shabanin e ka prezantuar drejtori sportive Ertan Demiri, i cili njëherit i dëshiroi shumë suksese futbollistit me gjithë bashkëlojtarët.

You Might Also Like