Show Biz

Modelja e mirënjohur Jolie Bel Jolie me plot suksese në Gjermani e tashti edhe në Kosovë

Modelja Jolie Bel Jolie nga Gjilani që jeton në Gjermani është një ndër modelet shqiptare më të suksesshme në botën e modës ne Gjermani. Ajo tashmë është shumë e njohur edhe në vendin e saj, deri më tani ka pasur një sërë bashkëpunimesh së fundmi ka qenë e ftuar edhe ne klipin e reperit te mirënjohur Getinjo. Ka qenë menagjere e një firme të madhe për  kozmetikë medikale në Düseldorf.

Ajo ka bashkëpunuar edhe me dizajnerë të ndryshëm dhe më fotografë të mirënjohur, ka diplomuar për kozmetikë dhe për grim e gjithashtu ka diplomuar edhe për styling. Kjo ka edhe një biznes të saj, që quhet Jolie Marketing & Event. Ka luajtur edhe në një serial ku ka qenë person kryesor në serialin Femrat e bukura të Düseldorfit dokumentari ka qenë për 5 femra nga Düseldorfi qëë kan arritur shumë në biznesin e modelizmit.

You Might Also Like