Futboll

Një sulmues bëhet pjesë e FC Drita

FC Drita ka angazhuar në radhët e veta sulumesin nga Shqipëria, Veton Tusha, i cili deri dje ishte pjesë e klubit Dinamo City.

Lajmi është bërë i ditur në faqen zyrtare të FC Drita, ku është shkruar:

Kemi knaqësinë të ju njoftojmë me lojtarin tonë më të ri, sulmuesin Veton Tusha, i cili është ardhja jonë e radhës e këtij afati kalimtarë nga Dinamo City.

Vetoni është pjesë e përfaqsueses së Kosoves U21 dhe do të jetë një forcë shtesë në repartin ofanziv për trenerin tonë Zekirija Ramadani.

Tusha ka nënshkruar kontratë 3- vjeare dhe do të jemi së bashku deri në qershor 2027.

ç

You Might Also Like