Futboll, LAJME

Nuhiu: Në pjesën e parë ishim në presion, në të dytën luajtëm më mirë

Trajneri i Dritës, Ardian Nuhiu pas ndeshjes ndeshjes theksoi:

“Mendoj se një pjesa e dyta e jona ishte më e mirë se kundërshtari, pasi në të parën vërejtëm në presion për shkak të ambicieve tona, sepse përball kishim një skuadër që nuk ka shumë ambicie dhe nuk e aplikuam lojën tonë. Në momentet më të mira tonat u ndëshkuam, por reaguam duke barazuar rezultatin, ndonëse kishin raste për të fituar. Derbi gjithmonë ka qenë i luftuar pavarësisht renditjes në tabelë dhe ambicieve”, tha Nuhiu.

You Might Also Like