LAJME

Pas largimit nga Drita, Astrit Fazliu menjëherë gjeti ekip

Pak orë pasi u zyrtarizuar largimi i tij nga FC Drita, Astrit Fazliu është prezantuar tek skuadra e re. 

Futbollisti i njohur ka arritur marrëveshje me FC Ferizaj, skuadrën e qytetit të tij, shkruan Gazeta Olle.

Sulmuesi, me bardhekaltrit ka nënshkruan kontratë për edicionin 2022/23.

Ferizaj ka siguruar rikthimin në elitën e futbollit kosovar, dhe transferimi i Fazliut është “goditja” e parë në merkato për ferizajasit.

Njoftimi i plotë nga FC Ferizaj:

Astrit Fazliu është zyrtarisht bardh e kaltër!

Sulmuesi Ferizajas ka nënshkruar kontratën me klubin tonë për sezonin 2022/23.

Fazliu ka përvojë të gjatë në futbollin Shqiptarë dhe Maqedon, dhe se në karrierën e tij ka qenë pjesë e FC Ferizaj, FC Prishtina, Shkendija, Partizani, Ferronikeli , Drita etj.

/Gazeta Olle/

You Might Also Like