Futboll

Vavalis shënon fitoren e tretë radhazi

Kryetrajneri i Dritës, Akis Vavalis, pas fitores 2:0 ndaj Gjilanit ka deklaruar:

“Ishte kjo fitorja e tretë me radhë e ekipit tonë edhe atë tri fitore në shtatë ditë. Gjilani pati një ditë më shumë për t’u përgatitur, por unë kam lojtarë të mëdhenj dhe ata ia arritën. Në derbi nuk mund të bësh lojë të mirë dhe aty nuk ka shumë raste. Ne krijuam dhe shënuam dhe jam i lumtur për fitoren. Zakonisht unë humba apo fitoj ngelëm i qetë dhe joemocional, por shuikuesit ma kërkuan që të festojë dhe unë jam shumë i lumtur për fitoren.”/kryelajmi.com/.

You Might Also Like