Sportet me dorë

Zhegra mund Vllaznimin

Ne ndeshjet e zhvilluar sot mes KH Zhegra – KH Vellaznimi , te dy kategorite si e kadeteve ashtu edhe tek senioret fitore kane shenuar Zhegrasit.

Kadetet me kete fitore dalin ne poziten e pare qka deshmuan edhe nje here se jane pretendent kryesor per titull kampioni.

Ndersa kategoria e senioreve ka shenuar fitore me rezultat 32:26 dhe me kete fitore perforcon poziten e 5-te ne kampionat.
Ne kete ndeshje paraqitje bravoroze pati gardiani i KH Zhegres Armir Agushi i cili me pritjet e tij veq sa motiovonte lojtaret dhe shikuesit e dhe ne anen tjeter me golat e shpejt te Alban Hazirit e Shkodran Shaqirit fitorja u be e padiskutushme.

Falenderojme te gjithe te pranishmit, e sidomos tifozet ultras ‘ Katana ‘ per mbeshtetjen dhe motivimin e pandalshem gjate gjithe ndeshjes.

You Might Also Like