Futboll

Arnis Latifi karrierën do t’a vazhdojë në Shqipëri

Flamurtari ka arritur marrëveshjen me super talentin gjilanas Arnis Latifi.

Gazeta Sheshi merr vesh se mesfushori gjilanas ka nënshkruar kontratë një vjeçare me klubin kryeqytetas.

20-vjeçari që karrierën e ka nisur te Gjilani, ka luajtur edhe në arenën ndërkombëtare.

Latifi ka qenë pjesë edhe e klubeve Rupel Boom dhe Royal Antwerp në Belgjikë, e më pas ka pasur kontribut edhe në Çeki, për t’u huazuar në vijim nga belgët për tek ekipi i Splitit në Kroaci.

Marrëveshja tashmë është arritur dhe mesfushori pritet që t’i bashkohet skuadrës së tij të re në orët në vijim, duke veshur fanellën e Flamurtarit.

/Gazeta Sheshi/

You Might Also Like