Futboll

Drita ende nuk i ka ikur zonës së barazhit

As pas xhiros së tetë, kampioni në fuqi Drita e Gjilanit nuk i ka ikur zonës së barazhit. Rezultatet e ekipit bardh e kaltër mund të konsiderohen zhgënjyese, ngase nga tetë xhiro sa janë zhvilluar deri më tash, Drita ia ka dalë që të tubojë shtatë pikë dhe është në pozitën e nëntë, e cila në fund të kampionatit dërgon në ndeshje barazhi.

Drita nuk ia ka dalë të fitojë ndaj Trepçës ’89, me të cilën ka luajtur baras 1:1. Deri më tash, Drita ka shënuar 2 fitore, ka një barazim dhe pesë humbje, me goldallim 11 me 14.

Kjo është tabela pas xhiros së tetë:

You Might Also Like