LAJME

Kryeministri murin e quan të kundërligjshëm

Isa Mustafa, kryeministër i Kosovës e ka cilësuar të kundërligjshëm murin e ngritur nga serbët në afërsi të urës mbi lumin Ibër. Gjatë një vizite që ai po i bënë Gjilanit, ku ka takuar edhe kreun e komunës Lutfi Haziri, ka theksuar se ndërtimi i një muri të tillë është i papranueshëm dhe është kundër marrëveshjes së arritur në Bruksel për lëvizje të lirë.

You Might Also Like