Futboll

Mervan Bejtullahu gjyqtar i katërt në ndeshjen Itali-Finland U-17

Gjyqtari gjilanas, Mervan Bejtullahu sot do të debutoj në arenën ndërkombëtare si gjyqtar i katër shkruan Radio Star.

Pas paraqitje jashtëzakonisht të mira këtë edicion në kampionatin e Kosovës, Mervan Bejtullahu, sot debuton në ndeshjen Itali-Finland U-17 si gjyqtarë i katërt.

Në ndeshjen Itali-Finland U-17, do të delegohet nga 2 gjyqtar Qek dhe 2 nga Kosova.

Për Bejtullahun do të jetë një e arritur historike, pasi që do të jetë hera e parë që do të jetë gjyqtat në një ndeshje të këtij karakteri./RadioStar/

You Might Also Like