Viti

Ndërron jetë historiani Hysen Terziu

Me dhembje të madhe morra lajmin për ndarjen nga jeta të historianit të njohur vitias, Hysen Terziu.
Hysenin do ta kujtojmë gjithmonë si punëtor i pa epur,institucionalist dhe historian,por edhe si organizator i shumë aktiviteteve tjera të cilat lidhen kryesisht me historinë, sportin dhe kulturën.
Me këtë rast dua të shpreh ngushëllime familjes së Hysenit, miqve,farefisit dhe të gjithë atyre që e njohën Hysenin.
I lehtë të qoftë dheu.

You Might Also Like