Futboll

Ish- trajneri i Dritës e kishte shkarkuar trajnerin Zlatko Daliç

Ish- trjaneri i Dritës dhe shumë skuadrave shqiptare, Shpëtim Duro ishte bër sebep që trajneri kroat, Zlatko Daliç, të shkarkohet. Kjo kishte ndodhur në vitin 2009, kur në përballjen tiranase Dinamo, që e drejtonte Daliç kishte pësuar nga Partizani i Duros me rezultat minimal 1:0. Daliç ka drejtuar Dinamon e Tiranës në periudhën 2008-2009, mirëpo ai sot, po bën për të dytën herë mrekullinë me Kombëtaren kroate. Trajneri i Kroacisë eliminoi Brazilin dhe shkon për të dytën herë radhazi në gjysmëfinale të Kupës së Botës. Një sukses i jashtëzakonshëm, që e ka futur historinë e futbollit botëror.

Fehmi Sylejmani

You Might Also Like